Як вибрати літні шини
Ринок літніх шин величезний, і часто навіть досвідченому автовласникові складно визначитися, яку літню гуму вибрати. Прості поради фахівців, які спростять процедуру покупки коліс, і розкриють новачкові деякі тонкощі вибору.
Рада 1. Визначтеся з типорозміром шин.
Важливо не наплутати з розміром шин, так як неправильно підібраний типорозмір покришок, унеможливить подальшу їх експлуатацію. Де знайти розмір: прочитати маркування на колесі, подивитися в каталозі підбору шин по авто, подивитися на табличці водійських дверей.
Порада 2. Правильно вибираємо призначення гуми.
Не буває ідеальних шин, які тихі, економні, з відмінною керованістю, з низьким акваплануванням і зносостійкість. Все автошини для легкових авто умовно можна поділити на кілька типів:
- спорт
- преміум комфорт
- еко
- бюджетні
Спортивні шини характеризуються жорстким складом гумової суміші, високими індексами швидкості ZR, Y (270 км / год), W (300 км / год).
Плюси: Відмінна керованість, можуть зустрічатися з гарним малюнком протектора.
Мінуси: часто низька зносостійкість, жорсткість, іноді гучність в обмін на гарний малюнок і керованість. Висока вартість
Преміум комфорт найбільш часто мають асиметричний малюнок протектора, який дозволяє збалансувати їздові характеристики з одного боку і акустичний комфорт з іншого. Індекси швидкості зазвичай T (190 км / год), H (210 км / год), V (240 км / год).
Плюси: Тихі, м'які з хорошою керованістю, оптимально збалансовані під середньостатистичного водія.
Мінуси: висока вартість.
Еко гума з кожним роком набирає все більшої популярності. Основною відмінною рисою цього типу є знижений опір коченню і як результат економія палива на протязі всього терміну служби колеса.
Плюси: Низька витрата палива, висока зносостійкість колеса і великий пробіг.
Мінуси: посередні їздові характеристики і малюнок протектора.
Бюджетні шини. Дешеві шини виробляють, оптимізуючи три основних складових собівартості: економія на сировину, технологіях і на робочій силі.
Плюси: Недорога ціна.
Мінуси: Спірне якість, низька зносостійкість через економію на сировину, посередні характеристики керованості.
Порада 3. Проаналізуйте тести шин.
Яку літню гуму краще вибрати? Тести шин - один з основних джерел інформації, який дасть відповідь, але не варто сліпо довіряти всім рекомендаціям. По-перше, дивіться кілька незалежних тестів, по-друге враховуючи рівень корупції в пострадянських країнах, покладатися на об'єктивність вітчизняних тестів не варто, так як їх результати (або їх частину) можуть бути проспонсорувати великими гравцями ринку.
Рада 4. Враховуйте популярність моделі у продавців.
Не купуйте рідкісні шини, які не поставляються в країну системно. З огляду на якість наших доріг, висока ймовірність пошкодити колесо. Якщо колеса рідкісні, то в майбутньому ймовірно ви не зможете докупити 1-2 шт. за потреби.
Рада 5. Зверніть увагу на індекси навантаження і швидкості.
Чим вище індекс швидкості, тим жорсткіше склад гуми і її властивості спрямовані в бік спорту, і зниження комфорту. Хоча нерідко бувають випадки, коли в певному типорозмірі (низькому профілі) всі доступні варіанти на ринку мають тільки найвищі індекси швидкості Y і W. Індекс навантаження важливий, враховуючи якість наших доріг. Вище індекс навантаження - менше ймовірність поява шишки на колесі, але не гарантія 100% міцності колеса. При попаданні в гарну яму посилені покришки XL і Reinforced також можуть пошкодитися, тому це всього лише додатковий відсоток до міцності.
Рада 6. Уточніть рік виробництва.
Останнім часом дата виробництва стала одним з головних чинників вибору. Часто клієнти говорять: «Мені все одно які колеса, головне, щоб рік виробництва був свіжий». Це не завжди правильно і перебільшено. По-перше, у великих виробників шин існує термін реалізації шин до 5 років, і до них слід додати термін експлуатації до 3-х років. По-друге, якщо Ви влітку багато подорожуєте, то термін служби літніх покришок у Вас буде невеликий, відповідно можна купувати колеса 2-3 річної давності сміливо. Плюс до цього, якщо у Вас потужна важка машина (або позашляховик), за статистикою пробіг у шин становить приблизно 20-25 тис. Км, що не їсти багато. Краще купити не останній рік, але при цьому вибрати кращу модель.
Рада 7. Чи варто купувати літню гуму взимку з метою заощадити?
Ринок гуми низько маржинальний, відповідно не варто чекати, що продавці взимку сильно опустять ціни на літні моделі. Економія може скласти 5-7% не більше і не виключені випадки, що свіжі надходження можуть бути навіть дешевше ніж минулорічні залишки.
Рада 8. Намагайтеся купувати шини там, де їх можуть встановити.
Відсоток браку у автогуми досить маленький, але все ж можливий. Дефекти колеса можуть бути виявлені тільки при шиномонтажі, тому купуючи колеса і відразу перевіряючи їх, ви можете бути спокійні надалі
Рада 9. Перевіряйте тиск в шинах.
Все нове дає усадку при обкатці, тому через 100-200 км перевірте тиск. Правильний тиск продовжує термін служби ваших покришок і економить ваші гроші.
Рада 10. Розширена гарантія може врятувати.
В Україні набирає популярність розширена гарантія на шини. В основному її надають або виробники, такі як Нокіан , Мішлен, Бріджстоун, або імпортери деяких торгових марок або великі торгові мережі. Суть розширеної гарантії в наступному: покупець протягом року може безкоштовно ремонтувати будь-які пошкодження, або міняти покришку, якщо ремонт неможливий. Це дуже зручно з огляду на якість вітчизняних доріг. Може виникнути логічне запитання, у чому підступ і який інтерес у магазина, займатися безкоштовним ремонтом і брати на себе ризики. Для магазину гарантія це: - підвищити лояльність клієнта і свою репутацію серед аналогічних магазинів - заробити на послугах. Оскільки клієнт повинен встановити колеса тільки в сертифікованому центрі, у деяких продавців в гарантію може входити обов'язкова умова, раз в кілька місяців балансувати колеса і проходити їх перевірку в центрі. - заробити на гарантії. Часто вартість майбутнього ремонту і гарантії вже включена у вартість гуми. У деяких продавців гарантія - це окрема опція, яка оплачується окремо.
Сподіваємося наші 10 порад допоможуть Вам правильно визначитися з вибором.